آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

گرند کانال ونیز ایتالیا

تاریخ ثبت: 1398/09/19

آبراه اصلی ونیز که از کلیسا باسیلکا و سانتاچیارا می گذرد و شهر را به دو قسمت تقسیم می کند. طول این کانال 2 مایل ( 3 کیلومتر) است و عرض آن از 30تا70 متر متغیر است و حدود عمق آن 5 متر می باشد .

در این آبراه ها بیشترین حمل و نقل ونیز صورت می گیرد و گردشگران می توانند با قایق های سنتی دور شهر بچرخند . قایق های مجهز به وسایل آتش نشانی ، خدمات پزشکی و پلیس نیز در این شهر حضور دارند و خدمات را به مردم می رسانند. حتی قایق های مخصوص مراسم تدفین اجساد را نیز میتوان در این آب دید.

در دو طرف گرند کانال هتل ها ، کلیسا ها و ساختمان های عمومی به سبک گوتیک ، رومی و رنسانسی ساخته شده اند. اگرچه تعداد اندکی از آنها به سبک قدیمی باقی مانده اند ، ما تلاش هماهنگی برای حفظ برخی از کاخ های مشهور ونیز انجام شده است.

گرند کانال دارای 4 پل می باشد . قدیمی ترین و مشهورترین آن پل Rialto می باشد. این پل در اواخر قرن 16ام توسط آنتونی دِ پونته ساخته شده است. پل دیگر در اواسط قرن 19ام در شرق کانال ساخته شده است که در ابتدا یک پل چوبی ساخته شد و سپس با فولاد تقویت شد. در همان سال پل Scalzi در انتهای کانال برای دسترسی آسان تر به ایستگاه راه آهن شهر ساخته شد.