آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

دریاچه موگان آنکارا

تاریخ ثبت: 1398/11/16

دریاچه موگان آنکارا(Lake Mogan Ankara)

آژانس هواپیمایی یاسمین سیر قصد دارد در این مقاله در رابطه با دریاجه موگان آنکارا صحبت کند . همان طور که میدانید آنکارا جزء محبوب ترین شهری ترکیه در میان ما ایرانیان است. البته بسیاری از مسافران به مقصد آنکارا برای گرفتن وقت سفارت کانادا،انگلیس و آمریکا ، انجام امور دانشجویی ، کاری و... توسط تور آنکارا به این شهر سفر می کنند. ولی قطعا هر مسافری پس از انجام امور اداری تمایل به بازدید از این شهر دارند و ما به شما توصیه می کنیم حتما وقتی را برای لذت بردن از دریاچه موگان خالی کنید.

دریاچه موگان آنکارا

دریاچه موگان آنکارا در سال 1990 به یک منطقه محافظت شده تبدیل شد که در آن دوستداران طبیعت و دوست داران پرندگان قادر به دیدن پرنده های دریایی و طبیعت هستند. دریاچه موگان که جایگاه بیش از 200 گونه پرنده در طول سال است یکی از محبوب ترین مکان ها در آنکارا به شمار می رود.
این دریاچه صحنه منحصر به فردی برای بازدید کنندگان ایجاد کرده است . دریاچه آب شیرین موگان در فاصله 25 کیلومتری شرق آنکارا در مرز منطقه Golbasi قرار دارد. این دریاچه توسط 644/979 مترمربع پارک احاطه شده است. دریاچه موگان همچنین پارک موگان نیز نام دارد که توسط اداره حفاظت از محیط زیست کنترل آن را در دست گرفته است. پارک موگان در کنار دریاچه موگان و مکان هایی برای مشاهده پرندگان نیز وجود دارد. پارک شامل رستوران ، چای خونه ، امکانات اردو ، فضایی برای فعالیت های ورزشی ، پیک نیک و بازی می باشد.

دریاچه موگان آنکارا

این منطقه از سال 1990 به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام شد. در فصل زمستان پرندگان شمالی ترکیه در اینجا دیده میشوند و در تابستان گونه هایی مثل اردک، کاکل قرمز و... دیده می شوند. در بین دیگر گونه های پرندگان غاز وحشی ، کاکل بزرگ،مرغ ماهیخوار نیز وجود دارند. عقاب امپریال که در حال انقراض است بر آسمان اطراف دریاچه پرواز می کند. طبق لیست قرمز گونه های در معرض تهدید اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (lven) که مرجع اصلی در مورد وضعیت حفاظت از گونه هاست ، دریاچه موگان یکی از مهم ترین مناطق تولید مرغ آواز خوان در کشور است.