آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

سانتورینی یونان

تاریخ ثبت: 1398/08/25

آیا می دانید که کل مجموعه جزایر سانتورینی هنوز یک آتشفشان فعال است و احتمالا تنها آتشفشانی که دهانه ی آن در دریا است و این جزایر سانتورینی در نتیجه فعالیت شدید آتشفشانی به وجود آمده است؟

این آتشفشان 12 فوران بزرگ در حدود هر 20/000 سال یکبار داشته است. آخرین فوران بزرگ در حدود 3600 سال پیش در دوران مینویی ها رخ داده است. فوران ، تمدن پر رونق محلی را از بین برد شواهدی از آن در طی کاوش های آکروتری یافت شد. جدیدترین فعالیت آتشفشانی در این جزیره در سال 1950 رخ داد. این جزیره در واقع یک موزه بزرگ زمین شناسی است می توانید طیف گسترده ای از ساختارها و اشکال زمین شناسی را مشاهده کنید.

سانتورینی به عنوان یک مکان مورد علاقه برای استراحت عاشقانه در یونان شناخته شده است، زیرا مکان های زیادی در جهان وجود ندارد که بتوانید بر روی حاشیه یک آتشفشان عظیم فعال در وسط دریا شنا کنید و از آب های شفاف آن نیز لذت ببرید. این جزیره نه تنها در یونان بلکه در کل جهان به عنوان « مقصد عروسی» شناخته شده است. سفر به این جزیره تجربه فوق العاده رومانتیک و رویایی می باشد.

fira پایتخت دیدنی جزیره است. از لبه کالدره بلند ، فضا مثل یک نقاشی شگفت انگیز است . برخی دیگر از روستاهای معروف : Mesa Vonuno و Akrotiri با مناطق باستان شناسی معروف می باشند.آنها توسط تاکستان های وسیع احاطه شده اند ،شهرها با صخره های سفید با قلعه های شگفت انگیز با ویو رو به دریای اژه می باشند. سانتورینی یک بهشت واقعی آشپزی است. محصولات گوجه گیلاسی ، بادمجان سفید و پنیرهای متنوع و همچنین شراب های استثنایی از انگور که در خاک آتشفشانی جزیره رشد کرده اند. وارد ساحل زیبای سانتورینی شوید و از آب فیروزه ای رنگ و ماسه های سفید و قرمزه و سیاه آن لذت ببرید.

هیچ کس نمی تواند منکر منحصر به فرد بودن این مقصد شود ، سالانه 1/5 میلیون گردشگر به این جزیره می آیند و از آن بازدید می کنند. ساختمان های سفید رنگ که در ارتفاعات قرار گرفته زیبایی دوچندانی به این جزیره بخشیده اند.