خرید تور مسافرتی و رزرو هتل از آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا

منطقه ساریر استانبول
تاریخ ثبت: 1398/08/22

منطقه ساریر شمالی ترین منطقه در ضلع اروپایی شهر استانبول است. همین اواخر ساریر یک دهکده کوچک ماهیگیری بود و از این جهت مقصد بسیاری از گردشگران بوده است. 

گرچه در طول زمان تغییرات زیادی داشته ولی همچنان بافت قدیمی خود را حفظ کرده است برخلاف دیگر مناطق آسیب چندانی نیز ندیده است.

سبز و آبی هنوز رنگ اصلی و زیبای این منطقه می باشد. ساریر هم دارای ساحل زیبا و جنگل سرسبز در کنار آب می باشد. ساریر با زیبایی طبیعی خود همیشه جذاب و مطمئنا آرامش بخش ترین و آرام ترین منطقه در استانبول است در کنار تمامی این خصوصیات تمیزترین هوا را نیز دارا می باشد. این زیبایی فقط در تعطیلات آخر هفته توسط مسافران خراب می شود. نکته ی جالب اینجاست که مردم محلی آخر هفته از ساریر خارج می شوند در حالی که واگن های مسافربری برای رفتن به ساریر آماده می شوند.

ساریر دارای خط ساحلی طولانی در امتداد بسفر می باشد و در این مسیر کافه ، رستوران های دریایی خوب قرار گرفته اند. پیشنهاد ما به شما این است که صبحانه را در ساریر از دست ندهید چای و بورک معروف ساریر در کنار دریا.

ساریر میزبان دو بازار در روز چهارشنبه می باشد. بازار اول بازار عمومی و عادی است . از ویژگی های خاص آن ، داشتن سبزیجات تازه و خوشمزه است. بازار دیگر خاص می باشد و یکی از دو بازار عتیقه فروشی در استانبول است.

ساریر دارای همسایه های محبوبی نیز می باشد ، ینی کوی یکی از آنها در امتداد بسفر می باشد. این محله دارای تعداد زیادی از بهترین خانه های ساحلی دوران عثمانی می باشد.

حتما با تور استانبول که سفر کردید از این منطقه دیدن کنید و از طبیعت و مناظر بکر آن لذت ببرید.