آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

موزه لوور فرانسه

تاریخ ثبت: 1398/09/19

موزه ملی و گالری هنری فرانسه در بخشی از یک کاخ بزرگ در پاریس که در قرن 12ام ساخته شده است، قرار گرفته است. این موزه یکی از پربازدیدترین و بزگترین موزه هنری جهان است ، این مجموعه شامل کلکسیونی از تمدن های باستانی تا اواسط قرن نوزدهم می باشد. 

موزه لوور فرانسه

تاریخچه ساختمان

در سال 1546 فرانسیس یکم ، یکی از کلکسیون دارهای هنری ، شروع به ساخت یک محل سکونت سلطنتی دیگر ( لوور) کرد و پادشاهان فرانسوی بعدی در آن اقامت داشته اند. در زمان فرانسیس اول یک قسمت کوچکی از لوور فعلی تحت معماری پیرلسوت تکمیل شد.

این بخش امروزه قسمت جنوب غربی cour carree است. در قرن 17 ام بخش عمده به این مجموعه توسط لوییز Xlll و لوییز چهاردهم اضافه گردید . کاردینال دی ریچلیو وزیر ارشد لوییز Xlll کارهای هنری را برای پادشاه انجام داد. کمیته ای متشکل از معماران کلود پررو و لوییز ، تزئین کننده و نقاش چارلزلوبرون بخشی از لوور را که به کلناد معروف است برنامه ریزی کردند. زمانی که لوییز چهاردهم در سال 1682 دیوان خود را به ورسای منتقل کرد دیگر لوور به عنوان محل سکونت سلطنتی مورد استفاده نبود. ایده استفاده از لوور به عنوان موزه عمومی در قرن 18ام آغاز شد.

در قرن 19 دو بال اصلی ، گالری ها و غرفه ها تا غرب کشیده شدند و ناپلئون سوم مسئولیت برگزاری نمایشگاه را به عهده گرفت. مجموعه لوور یک مجموعه ای از ساختمان ها و دو حیاط بزرگ می باشد.مجتمع لوور در دهه 90-1980 به منظور دستیابی راحتتر بازدیدکنندگان به موزه ، مورد مرمت قرار گرفت. برای این منظور یک مجتمع وسیع زیرزمینی شامل دفاتر ، فضاهای نمایشگاهی ، انبارداری ، پارکینگ ، سالن اجتماعات و کافه در زیر حیاط مرکزی لوور ساخته شد. ورودی این مجموعه در cour napoleon قرار گرفته و یک هرم بحث برانگیز استیل و شیشه ای توسط معمار آمریکایی pei طراحی و ساخته شده است. بال جدید هم توسط pei طراحی شد و 230/000 فوت مربع فضا نمایشگاهی و برای کلکسیون نقاشی اروپایی ، هنر تزئینی و هنر اسلامی مورد استفاده قرار میگیرد. سه سقف شیشه ای ، حیاط داخلی ، مجسمه های فرانسوی و کارهای هنری آشوریان باستان را به نمایش می گذارد و مجموعه هنرهای اسلامی بعدا به این بال افزوده شد.

موزه لوور فرانسه

موقعیت جدید در قرن 21ام

در سال 2012 موزه لوور در شمالی ترین شهر فرانسه ، لنز بر روی عمومی باز شد. این موزه توسط معماران ژاپنی طراحی شده است، برای رونق اقتصاد منطقه و کاهش جمعیت در پاریس در نظر گرفته شده است.

موزه لوور فرانسه

کلکسیون :

مجموعه نقاشی موزه لوور یکی از غنی ترین مجموعه ها در جهان است، از تمامی دوره های هنری اروپا تا انقلاب 1848 نمونه ی هنری در خود جای داده است .مجموعه موزه لوور نقاشی های بی نظیر قرن های 15 تا 19 جهان را در برگرفته از جمله مونالیزا لئوناردو داوینچی که برای سال (حدود 1503) می باشد. بخش هنرهای تزئینی گنجینه های پادشاهان فرانسه را نشان می دهد. برنز ، سفال ، جواهرات و مبلمان و بخش آثار باستانی یونان ، مجسمه سازی ، موزائیک ، جواهرات و سفال را به نمایش گذاشته است.