آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

محله کاراکوی استانبول

تاریخ ثبت: 1398/12/07

پائین منطقه بی اغلو در سواحل بسفر محله کاراکوی و توفان (karakoy,Tophane) قرار گرفته اند ، این دو محله که در میان قدیمی ترین مناطق استانبول قرار گرفته بسیار جذاب و جالب برای بازدید می باشند.

کاراکوی درست در مقابل شهر قدیم ، در نزدیکی پل گالاتا و برج گالاتا واقع شده است. منطقه ای که از گلدن هورن تا بسفر را پوشش می دهد. اولین آثار شهرنشینی در این منطقه به امپراطوری بیرانس برمیگردد .

در اوایل قرن 13ام ، موقعیت این مکان نقش بندر و مرکز تجاری قسطنطنیه را به آن بخشیده این منطقه که در آن توسط جنوایی ها ساخته شده بود بر اساس طرحی از یکی از مناطق ایتالیا ساخته شده است. این بندر به سرعت رشد کرد و به یکی از بزرگترین بنادر در اروپا تبدیل شد. این منطقه در طی تاریخ خود از جوامع مختلف که از جنگ یا سایر بلایا گریختند ، از جمله یهودی ها ، یونانی ها و روسی ها استقبال کرده است. این جوامع در منطقه میراث معماری و مذهبی چشمگیری به جا گذاشته اند. پس از یک دوره طولانی افت به علت سقوط امپراطوری عثمانی در سال 1923 در سال 2004 موزه هنرهای مدرن در اسکله های قدیمی با تبدیل بنیادی این منطقه به یکی از کانون های فرهنگی و هنری مجددا زندگی را به این محله بخشیده است. اگر دوست دارید هنر معاصر را از دست ندهید حتما از این موزه دیدن کنید . رستوران این موزه نیز برای صرف غذای ساحل بسفر بسیار گزینه ی مناسبی است. 


هنر خیابانی یک اتفاق جهانی در استانبول است مخصوصا در کاراکوی . در سال های اخیر بسیاری از هنرمندان به صورت داوطلب و آزاد هنر خود را بر روی دیوارهای شهر به نمایش می گذارند و گاهی بعضی از مغازه داران به آنها مبلغی پرداخت می کنند.کاراکوی یکی از مناطق خوب برای مراسم های شبانه است . عصرهای آخر هفته کلاب ها با موسیقی زنده مثل colony,Goya,Mitte پذیرای شما خواهند بود. بخش دیگر کاراکوی در کنار گلدن هورن تا برج گالاتا می باشد که به خصوص در قرن 19 به مرکز مالی امپراطوری عثمانی توسعه یافته است. 
خیابان بانک ها (Banklar Caddesi) قلب مالی این منطقه را مشاهده خواهید کرد. در این خیابان همچنین پله های معروف کاموندو camondo را مشاهده می کنید که به نام خانواده بانکداران دربار عثمانی نامگذاری شده اند که برای رسیدن به آپارتمان های خود در پای برج گالاتا، ساخته شده اند. 

ساختمان سابق بانک مرکزی عثمانی که اکنون مالکیت بنیاد salt Galata را دارد ، موزه بانک عثمانی را در خود جای داده است. پایین خیابان بانک در سواحل گلدن هورن یک بخشی از شهر وجود دارد که توسط مردم فراموش شده است و به تدریج توسط صدها مغازه کوچک ابزار رونق گرفت ، این منطقه یک بازار روباز می باشد . امروزه منطقه کاراکوی بسیار وسیع و چندجانبه می باشد. به علاوه با گذشته ی غنی یک ترکیبی از زندگی سنتی و مدرن در استانبول می باشد.

بازدید از این منطقه چشم انداز جدیدی را در مورد شهر و تاریخ آن به ارمغان می آورد. همچنین شما را  نسبت به فرهنگ و هنر استانبول آگاه می سازد.با تور استانبول یاسمین سیر سفر کنید و از فرهنگ و هنر این منطقه دیدن کنید.