آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

برج گالاتا استانبول

تاریخ ثبت: 1398/12/07

برج گالاتا یکی از نمادهای شهر استانبول است که نمایی از محله بی اغلو و محله کاراکوی دارد. زمانی که چراغ های این برج روشن باشد در شب از تمامی نقاط شهر نمایان می شود. گرچه زمان دقیق ساخت برج گالاتا مشخص نیست ولی اکثرا بر این باور هستند که قدمت این برج به زمان امپراطوری بیزانس و در حدود 507 سال پیش برمیگردد و در آن زمان توسط جنوایی ها به برج مسیح معروف بوده است ولی در بین بیزانس ها برج بزرگ شناخته شده بود. در زمان و دوره جنوایی ها این برج شکل کنونی خود را گرفت . زمانی که در همسایگی برج گالاتا مهاجرانی از جمهوری جنوا ساکن شدند و به عنوان یک پایگاه خرید و فروش در دریای مدیترانه و دریای سیاه بوده است. 

در سال 1509 این برج به علت زلزله صدمات جدی و سنگینی دید اما توسط معمار معروف عثمانی Hayreddin بازسازی شد این معمار مجموعه ی سلطان بایزید دوم در ادرینه را نیز ساخته است. در زمان سلطنت عثمانی سلطان سلیمان این برج کاربرد متفاوتی داشته و به عنوان زندان استفاده می شده است.

برج گالاتا استانبول

در اواخر قرن 16ام توسط تاج الدین افندی یک رصدخانه در قسمت فوقانی برج درست شد و اما در زمان سلطنت سلطان مراد سوم در بین سال های 1546 تا 1595 دوباره به زندان تبدیل شد.در سال 1794 این برج توسط آتش سوزی تخریب شد و عملیات بازسازی در زمان سلطنت سلطان سلیم سوم انجام گرفت . یک آتش سوزی دیگر در سال 1831 باعث تخریب دوباره این برج شد و در خلال تعمیر برج 2 طبقه و شکل مخروطی بالا برج به آن اضافه شد. امروزه این برج به ارتفاع 219 فوت (66/9 متر) میزبان بسیاری از گردشگران می باشد و بازدیدکنندگان نمای 360 درجه از استانبول را در بالکن این برج مشاهده خواهند کرد. آسانسور بازدیدکنندگان را تا طبقه 7ام بالا می برند ولی دسترسی دو طبقه آخر فقط از طریق پله امکان پذیر است.

برج گالاتا به علت نزدیکی به جاذبه های گردشگری استانبول مانند تنگه بسفر و گلدن هورن بسیار در بین مسافران محبوب است. شکل مخروطی بالا برج از اقسا نقاط منطقه مشخص است. در طبقه بالای این برج رستوران و کافه وجود دارد که نمای کامل استانبول  و بسفر را به نمایش می گذارد و همچنین طبقه ی آخر این برج کلاب شبانه به همراه نمایش ترکی برگزار می شود.اگر با تورهای استانبول  یاسمین سیر سفر کردید بازدید از این برج را فراموش نکنید.