آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

محله بالات استانبول

تاریخ ثبت: 1398/12/07

در همسایگی محله فاتح ، فنر و بالات قطعا از محله های قدیمی با تاریخی غنی در استانبول هستند. این محله ها جز میراث فرهنگی یونسکو می باشند و جز مناطقی هستند که مورد توجه بسیاری از گردشگران می باشند. فضا و اتمسفر این مناطق منحصر به فرد است و با گذر از این محله ها از خود بی خود خواهید شد. با تور استانبول یاسمین سیر سفر کنید و از این منطقه زیبا دیدن کنید.

معماری و رنگ های خانه ها بسیار هیجان انگیز می باشد. شما حتما باید از موزه کاریه دیدن کنید ، موزاییک ها و نقاشی آبرنگ روی گچ این کلیسا بسیار زیباست و حتما این بنا یکی از بناهای تاریخی در این شهر به شمار می رود. بعد از آن حتما در پارک Molla Aski چای بنوشید و از منظره ی زیبای گلدن هورن لذت ببرید . خیابان های باریک و سنگ فرش ها ، ساختمان های تاریخی حس جدیدی به شما خواهد داد که در هیچ جای دیگر استانبول شاهد آن نیستید. این منطقه به ایستگاه مترو نزدیک است ، مسیر پیاده روی راحتی تا گلدن هورن ( به ترکی خلیج) موجود است. مسیر ساحلی در گلدن هورن بسیار خوشایند می باشد و با پارک های بزرگ همجوار شده است.

محله بالات استانبول

خانه های رنگارنگ محله بالات

بی شک یک بخش جذاب از محله بالات به خانه های رنگارنگ آن که در خیابان های سنگ فرش شده قرار گرفته ، می باشد. این خانه ها معمولا بیش از 50 سال قدمت دارند و بعضی از آنها بیش از 200 سال گذشته ساخته شده اند.این خانه های چوبی و تاریخی بسیار مورد توجه عکاسان قرار میگیرد و برخی از این خانه ها کافه و رستوران هستند و شما می توانید در آن ها به استراحت بپردازید و از فضا لذت ببرید.

اگر یک گردشگر هستید که دوست دارید مقداری از شلوغی دور شوید و مقداری استراحت کنید ، بهتر از این مکان برای وقت گذراندن پیدا نخواهید کرد. کلیسای Bulgarian Saint Stephan که در قرن 19ام ساخته شده است و تنها کلیسای ارتودوکس در این منطقه ساخته شده است. کلیسا Chora یکی از بهترین کلیساهای بیزانس با نقاشی ها و موزائیک های زیبا نیز در این منطقه قرار دارد. این مسجد در قرن 16ام ساخته شده است و هم اکنون به یک موزه تبدیل شده است. کالج ارتودکسی یونانی phanar که در سال 1454 تاسیس شده و محل تحصیل فرزندان یونانی و بلغاری در زمان سلطنت عثمانی بوده است را نیز در این منطقه می توانید بازدید کنید.

کوفته در canak یکی از بهترین کوفته های استانبول را در این رستوران نوش جان کنید . و یا غذای خوشمزه ی کورو فاصولیه با بشقاب از سبزیجات و ماست و شیر که جزء یکی از خوشمزه ترین غذاهای استانبول است  را نیز میتوانید امتحان کنید.