آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

دیوار بزرگ چین

تاریخ ثبت: 1398/06/26

دیوار چین بزرگترین جان پناه باستانی در چین و یکی از بزرگترین سازه هایی که تاکنون ساخته شده است. دیوار چین از تعداد زیادی دیوار که به صورت عمودی در کنار هم قرار گرفته اند تشکیل شده ، از شمال چین به جنوب مغولستان ساخته شده است. این دیوار که معمولا تراس مانند می باشد از روی تپه ها و کوه ها مانند یک مار بالا و پایین می رود و در اطراف چین واقع شده است و حدود یک چهارم طول این مسیر شامل حصارهای طبیعی مانند رودخانه و کوه می باشد . حدود 70 درصد طول این مسیر با دیوارهایی ساخته شده که حالت خندق دارند. گرچه مقدار زیادی از این سازه تخریب و ناپدید شده است اما هنوز یکی از خیره کننده ترین سازه های دست بشری است. دیوار چین  در سال 1987 جزء میراث فرهنگی یونسکو شد. قسمت اعظمی از این سنگر برای حدود 7 تا 2 قرن قبل از میلاد می باشد. 3 قرن قبل از میلاد ، شی هوان ، اولین امپراطور سرزمین چین در سلسله QIN تعداد زیادی دیوار دفاعی را به هم مرتبط ساخت. طول دیوار بدون در نظر گرفتن شاخه ها و قسمت های جانبی آن در حدود 4160 مایل یا 6700 کیلومتر میباشد. تحقیقات تحت حمایت دولت از سال 1990 آغاز شد و بخش های اعظمی از دیوار در لیائونینگ توسط عکسبرداری های هوایی و ماهواره ای آشکار شد و این تحقیقات ثابت کرد که این دیوار بخش اعظمی از منطقه را در برگرفته است. طول کل دیوار مینگ در سال 2009 اعلام شد.

دیوار بزرگ چین
تاریخچه دیوار بزرگ چین 

دیوار چین برای جدا کردن و محافظت از چین در برابر حملات و هجوم های بیگانه توسط امپراطوری چین ساخته شد. حدود 7 قرن قبل از میلاد (chu) شروع به ساخت یک سیستم دفاعی دائمی کرد و به square wall شناخته شد ، این دیوار در شمالی ترین قسمت منطقه بنا شد. در قرن های 6ام تا 4ام قبل از میلاد امپراطورها ساختار قبلی را دنبال کردند. در ایالت یان yan دو مسیر دفاعی ساخته شده (دیوار شمالی و دیوار ییشوی yishui) برای دفاع از حمله توسط گروه های شمالی مانند loufan,linhu,donghu و مسیر ییشوی از چین دو برابر مهاجمان Qi و zhao محفاظت می کرده است. 

در زمان سلسیله sui دیوار چین چندین بار تعمیر و تقویت شد و از کشور در برابر محلات بیگانه محافظت می کرد. بعد از این سلسله ، سله tang روی کار آمدند که از نظر نیروهای نظامی و یورشی قوی تر بودند و در مقابل هجوم دشمنان مقاومت می کردند. پس این دیوار اهمیت خود را در این زمان از دست داد و دیگر احتیاجی به تعمیر و نگهدری نداشت. در زمان سلسله song مردم لیائو و جین در شمال یک تهدید مداوم بودند. حاکمان سون مجبور شدند به سمت جنوب خطوط دیوار بزرگ که توسط سلسه های شین و هان ساخته شده اند ، برگردند. مناطق بسیاری در دو طرف دیوار توسط سلسله های لیائو و سلسله جین به دست آمد و زمانی که حاکمان مجبور به عقب نشینی حتی دورتر شدند - به سمت جنوب رودخانه یانگ تسه (چانگ جیانگ) - و تعمیر دیوار یا باقی مانده ی آن دیگر امکان پذیر نبود. تعمیرات محدود یک بار در 1556 در زمان لئوا آن هم فقط در منطقه ی بین رودخانه های یازی و هانتونگ انجام شد. در 1115 بعد از روی کارآمدن سلسله ی جین در 2 مسیر دفاعی در مینگ چانگ کار انجام شد. 

در زمان سلسله یوان (مغوان ) دیوار چین به عنوان یک ساختار دفاعی از اهمیت کمی برخوردار بود. به هر حال برخی از مناطق کلیدی به منظور کنترل تجارت و کم کردن تهدید شورش های چینی ها و ملت های دیگر تعمیر شدند.حاکمان در زمان سلسله مینگ بی وقفه از دیوار بزرگ حفاظت می کردند و برای جلوگیری از حمله های دیگر مغول ها این ساختار را تقویت نیز میکردند . بیشتر دیوار بزرگ که امروز شاهد آن هستیم ، نتیجه ی کارهایی است که در زمان سلطنت امپراطور Hongzhi انجام شده است.با شروع از غرب گذرگاه جویونگ ، این قسمت از دیوار به خطوط جنوبی و شمالی تقسیم شد که ترتیب دیوار داخلی و بیرونی نام گذاری شدند.سلسله ی چینگ بعد از سلسله ی مینگ استراتژی های خود را تغییر داد و در آن سعی در آرام کردند رهبران و مردمان مغولستان و تبت کرد. به علت موفقیت این استراتژی دیوار چین مورد بی توجهی قرار گرفت و کم کم رو به ویرانی رفت.

دیوار بزرگ چین
اجزای دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ شامل سه جز اصلی می باشد. گذرگاه ، برج های سیگنال و دیوارها .

گذرگاه ها 

گذرگاه ها سنگرهای اصلی در امتداد دیوار بودند که معمولا در موقعیت های کلیدی مانند تقاطع ها با مسیرهای تجاری قرار داشتند . ورودی بسیاری از گذرگاه ها با آجر و سنگ عظمی ، پر شده اند. ارتفاع این گذرگاه ها 10 متر و پهنای گذرگاه ها 4 تا 5 متر می باشد. 

برج های سیگنال 

آنها برای ارسال ارتباطات نظامی مورد استفاده قرار گرفتند چراغ یا فانوس یا آتش سوزی در طول شب و سیگنال های دود در طول روز و یا شیلیک اسلحه برای اطلاع رسانی استفاده می شده است.

دیوارها

دیوارها نقش اصلی سیستم دفاعی بودند . پهنای این دیوارها معمولا 6/5 متر و با ارتفاع متوسط 7 تا 8 متر می باشد. ساختار دیوارها متناسب به مکان آنها متفاوت است و به مواد در دسترس در آن مکان وابسته بوده اند. دیوارها از تخته های چوبی ، آجرهای خشتی ، مخلوط آجر و سنگ ، سنگ یا تخته سنگ ها ساخته شده بودند.

بهترین فصل برای دیدن از دیوار بزرگ چین چه فصلی است؟

بهترین فصل دیدن از این یکی از عجایب هفتگانه جهان (دیوار بزرگ چین ) فصل اردبیهشت و مهر می باشد و در این زمان گردشگران زیادی توسط تور چین به این کشور سفر میکنند و از این جاذبه دیدن می کنند.

اگر قصد سفر به کشور چین توسط تورهای پاییزه یاسمین سیر دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا ارزان ترین و بهترین هتل ها و پروازها را برای شما رزرو کنند.

02188505012