آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

گرند پالاس بانکوک

تاریخ ثبت: 1398/06/11

گرند پالاس بدون شک یک نماد معروف از شهر بانکوک می باشد. در سال 1782 ساخته شده و برای 150 سال خانه ی امپراطور تایلند بوده است گردشگران همه ساله جذب معماری زیبا و پیچیده ی این بنا می شوند. 2/35 میلیون فوت مربع فضای این بنا می باشد که درست در مرکز شهر قرار گرفته است. پادشاه اول راما ساخت این بنا را در آپریل 1782 شروع کرد و برای ساخت آن از چوب استفاده کرد. این بنا تا سال 1925 محل زندگی پادشاه تایلند بود و اکنون برای مراسم های مجلل استفاده میگردد . اگر قصد سفر به شهر بانکوک تایلند را دارید حتما در برنامه ی سفر خود بازدید از این مکان باشکوه که نمادی از مذهب و آداب و رسوم تایلند است را بگنجانید . این بنا به سه قسمت اصلی تقسیم می شود :

حیاط بیرونی : حیاط بیرونی نزدیک ورودی قرار گرفته و دپارتمان های دولتی در آن قرار گرفته است مثل ساختمان فرمانداران غیرنظامی و نظامی و خزانه داری . معبد Emerald Buddha در یک گوشه ای از حیاط بیرونی قرار گرفته است.

حیاط مرکزی : حیاط مرکزی محل اقامت پادشاه و سالن ها برای کار بوده است . الان تنها دو تا از سالن ها برای روی عموم باز هستند.

حیاط درونی :حیاط درونی محل زندگی دختر و همسر پادشاه بوده است. این قسمت مانند شهری است که جمعیت آن تنها از دختران و پسران زیر سن بلوغ پر شده است و این قسمت به طور کامل بر روی عموم بسته شده است.

گرند پالاس بانکوک

گرند پالاس معبد Emerald Buddha به مرکز مذهبی کشور تایلند تبدیل شده است. گردشگران قبل از ورود به این مکان باید لباسی مناسب بپوشند.مردان باید شلوار های بلند و پیراهن آستین بلند و جوراب بپوشند و خانم ها هم باید لباس های ساده و و پوشیده بپوشند . اگر شما لباس مناسب نپوشیده باشید جایگاهی نزدیک به ورودی قرار دارد که میتوانید لباس مناسب را بپوشید.

Wat Phara Kaew یا معبد Emerald Buddha مهم ترین معبد بودایی در تایلند می باشد. امروزه ورودی این بنا برای مراسم مهم مانند تاج گذاری برگزار می گردد.