آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

برج شعله باکو

تاریخ ثبت: 1398/06/07

برج های شعله باکو که کاربردهای چندگانه دارند در شهر باکو و پایتخت آذربایجان ساخته شده اند. ساخت این بنا در سال 2012 به پایان رسید و یکی از بزرگترین آسمان خراش های این کشور با ارتفاع 200 متر به شمار می رود . این برج باعث شده که شهر باکو به شهری مدرن تبدیل شود و باعث جذب توریست به این کشور شده است. آذربایجان کشوری است که تاریخ درازی در پرستش آتش دارند و به منطقه ی آتش جاویدان معروف می باشد. و معمار این بنا HOK به منظور نمایش این تاریخ به ساخت برج های آتش مشغول شد . این مجموعه شامل 3 برج می باشد که به شکل سه گوش ساخته شده اند تا حالت شعله آتش را به خود بگیرند.

این مجموعه حدود 234/500 مترمربع را در برگرفته است و به منظورهای مختلفی استفاده میگردند مثل سکونت ، هتل و دفتر کار ، اولین برج ، برج مسکونی است و بلندترین برج از این 3 برج می باشد و حدود 190 متر ارتفاع دارد . در قسمت جنوبی قرار گرفته و شامل 130 آپارتمان لاکچری با 33 طبقه می باشد. دومین ساختمان در قسمت شمالی واقع شده و هتل می باشد. ارتفاع آن 160 متر می باشد و 299 اتاق مهمان و 19 اتاق سرویس در 31 طبقه دارا می باشد. هتل فیرمونت و ریزورت برج هتل را اداره می کنند. سومین ساختمان در قسمت شرقی قرار گرفته و دفتر کار هستند . ارتفاع این برج 140 متر می باشد و 29 طبقه دارد.

برج شعله باکو

این برجها دارای نمای خارجی شیشه ای منحصر به فردی می باشند Werner Sobek  مسئولیت طراحی بیرونی و بام را به عهده گرفت ، این شرکت با استفاده از نقشه های استاندارد طرح کلی نمای بیرونی را طراحی کرد. انحنای نمای بیرونی با باریکه های بتنی و 10/000 قطعه شیشه درست شده است. نمای بیرونی با 10/000 لامپ LED با قدرت بالا تزئین شده است. در شب این لامپ ها مثل شعله های آتش خاموش و روشن می شوند و کنترل پیوسته این لامپ ها قابلیت نمایش انیمیشن و ویدیو روی این برج ها را دار می باشد.

ساخت این بنا در سال 2007 شروع شد و به علت اینکه باکو منطقه ای زلزله خیز می باشد این بنا با پایه هایی به ارتفاع 36 متر و قطر 1/2 متر در زیرزمین محکم شده اند و پایه های این برج ها و فندانسیون آنها جوری طراحی شده است که در برابر زلزله ی با قدرت 7 ریشتر نیز مقاوم هستند.