آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

مسجد جمیرا دبی

تاریخ ثبت: 1398/09/09

چندین سال است که به دلیل پیشرفت های چشمگیری که دبی داشته است سالانه گردشگران زیادی از اقصی نقاط جهان از طریق تور دبی از این شهر دیدن می کنند. این شهر جاذبه های گردشگری زیادی دارد و یکی از این جاذبه ها که بسیار معروف است و دیدن از آن خالی از لطف نیست مسجد جمیرا می باشد . با یاسمین سیر همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با این مکان خدمت شما ارائه دهیم.

مسجد جمیرا

یکی از بناهای شاخص در دبی ، مسجد جمیرا می باشد. در هنگام ورود ، به گردشگران اطلاعاتی در مورد فرهنگ محلی و اسلامی داده میشود. این مسجد به اندازه ای بزرگ است که 1200 نفر عبادت کننده در خود جای می دهد ، این بنا با ستون های سفید با طراحی سنتی مربوط به قرون وسطی ، با دو مناره ی دو قلوی سربه فلک کشیده به همراه یک گنبد بزرگ در مرکز آنها ساخته شده است. زمان غروب آفتاب درخشش هنری و زیبایی این بنا بیشتر به چشم می آید. این بنا دارای لیدر برای معرفی آن به مدت 75 دقیقه  میباشد و طی 6 روز هفته در ساعت 10 صبح آماده خدمت رسانی میباشند. 

مسجد جمیرا | دبی

این تورها توسط « مرکز شیخ محمد برای درک فرهنگ» به گردشگران ارائه میگردد تا آنها بیشتر با زندگی و مذهب امارات آشنا گردند . مراسم ها ، آداب و رسوم ، سنت های اسلام و خوراک در این تور به خوبی و با جزئیات توضیح داده می شود. همچنین در این تور در مورد آداب روزه در ماه رضمان نیز خواهید شنید . گردشگران می توانند سوالاتی که برایشان پیش خواهد آمد بپرسند و همچنین عکسبرداری انجام دهند.

این مسجد یکی از 30 مسجدی است که در امارات متحده ی عربی است بر روی غیرمسلمانان باز می باشد ، از دیگر مساجدی که غیر مسلمانان نیز از آن بازدید می کنند میتوان به الفارق عمربن الخطاب و شیخ زایدگرند اشاره کرد.

این بنا در بین سالهای 1978-1975 ساخته شد و در نوامبر 1979 افتتاح شد . عکس این بنا بر روی درهم امارات متحده عربی حک شده است. برای ورود به این مکان لباس مناسب بپوشید ولی اگر فراموش کردید ورودی این مسجد به شما روسری ها و چادرهای مناسب می دهد.