آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

مسجد کنگره دار آنتالیا

تاریخ ثبت: 1399/01/31

یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا مسجد کنگره دار می باشد که در مرکز این شهر واقع شده است و برای گردشگران تور آنتالیا بازدید از مسجد کنگره دار و دسترسی به آن آسان می باشد.

همه ساله گردشگران زیادی برای بازدید از مسجد 800 ساله کنگره دار یا مسجد علاء الدین به آنتالیا می روند. این مسجد توسط سلطان کی قباد یکم سلجوقی ساخته شد. اولین سازه ی اسلامی ترکی که در این شهر به شکل کنگره دار ساخته شده است. این مسجد یک نمادی از آنتالیا اسپور که حدوداً سالانه 15 میلیون توریست به خود جذب می کند. 

این مسجد اولین نماد معماری اسلامی در آنتالیاست و از تمامی نقاط شهر قابل مشاهده است. گفته می شود این بنا قرار بوده یک برج باشد که در آن پیروزی یک فتح جشن گرفته شود. در زمانی که این مسجد ساخته شده است فتح سرزمین مدیترانه نیز اتفاق می افتد. این زمان از 1207 تا 1226 به طول انجامید . در کتیبه ای بر روی مناره هک شده است که این بنا توسط علاء الدین کی قباد اول ، سلطان سلجوقی ساخته شده است که از سال 1219 تا 1237 سلطنت کرده است. در سال 1373 این مناره کاملا بازسازی شد.

این بنا شامل : مناره ، مسجد ، مدرسه ، دو مقبره ، مولوی خانه می باشد. مناره ی آجری این بنا در قسمت شرقی مسجد و 4/5 متر از گوشه ی شرقی فاصله دارد. ارتفاع مناره 38 متر می باشد، که امکان رفتن به بالای مناره توسط پلکان طولانی با 90 پله وجود دارد. این مناره بر روی پایه ی سنگی به ارتفاع 6/5 متر واقع شده است.