آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

جزیره پالم جمیرا

تاریخ ثبت: 1398/10/09

اگر علاقه دارید که از جزیره مصنوعی که شبیه به نخل است دیدن کنید با تورهای نوروزی دبی یاسمین سیر به این شهر سفر کنید و از دیدن این جزیره لذت ببرید. 

پالم جمیرا ، جزیره ای مصنوعی در دبی است. دید از بالای این جزیره به شکل درخت نخل (palm) با یک دایره اطراف آن است. پالم جمیرا در قرن 21ام ساخته شده و سرمایه گذاری آن با استفاده از درآمد نفتی دبی صورت گرفته است.

جزیره پالم جمیرا

بدنه ،ستون ، برآمدگی و هلال بخش های اصلی نخل جمیرا است. تنه اصلی که با یک پل به دبی متصل است به عنوان ورودی اصلی است پل دیگری تنه را به ستون فقرات متصل می کند و یک محور مرکزی باریک که 17 برگ از آن بیرون زده است. یک هلال که تقریبا سایر بخش ها را احاطه کرده است.این سه بخش باعث گردش آب دریا می شوند. یک تونل وسیله نقلیه ستون فقرات را به هلال متصل می کند. 

توسعه دهنده این جزیره یک شرکت املاک و مستقلات است که هم اکنون متعلق به دولت دبی است. طرح کلی این جزیره توسط هلمن هورمی چاروات پیکو یک شرکت معماری آمریکایی طراحی شده است. این جریزه عمدتا از شن و ماسه ی لای روبی شده از کف خلیج فارس ساخته شده اما اطراف هلال که در معرض آب دریا هستند با سنگ و تخته سنگ محکم تر شده اند. ساخت این جزیره در سال 2001 آغاز شد و زیربنای آن تا 2004 ساخته شد ، ساخت و ساز ساختمان ها از سال 2006 آغاز شد و اولین ساکنان در سال 2007 وارد شدند.

پالم جمیرا قرار بود اولین جزیره از سه جزیره ی در حال تاسیس در دبی باشد. پالم جبل علی ، پالم دیرا هر دو بزرگتر از پالم جمیرا هستند ولی به دلایل اقتصادی ناتمام باقی مانده اند. همچنین جزیره«جهان» که قرار بود بعد از اتمام آن شبیه به نقشه ی جهان باشد ناقص باقی مانده است. پالم جمیرا بزرگترین جزیره مصنوعی با حدود 50 مایل اراضی می باشد.