آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

برج خلیفه دبی

تاریخ ثبت: 1398/10/09

دبی به علت داشتن برج ها و آسمان خراش های معروف سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.با تورهای نوروزی دبی به این شهر سفر کنید و از برج خلیفه دیدن نمایید. 

برج خلیفه که به برج دبی معروف می باشد در مرکز شهر دبی قرار گرفته است و ارتفاع آن 829/84 متر می باشد و بلندترین سازه ی دست ساز بشری است. این برج در نزدیکی شیخ زاید که مرکز تجاری دبی می باشد قرار گرفته است.معمار و مهندس که این پروژه را مدیریت کرد skiclmort می باشد. 

ساخت این بنا در 21ام سپتامبر 2004 شروع شد . بعد از گذشت 1325 روز از گودبرداری این بنا بلندترین سازه در  جهان شد.بیش از 45000مترمکعب بتن و بیش از 110/000 تن بتن در ساخت این بنا مورد استفاده قرار گرفته است. در ساخت این بنا 22 میلیون ساعت کار - 380 نیروی مهندس ماهر مورد استفاده قرار گرفته است. برای ساخت این برج از بتن های مخصوص که توانایی تحمل وزن سنگین و فشار زیاد را داشته باشند ، استفاده شده است. رکوردهای دیگر جهانی این برج نمای خارجی آلومینیوم و شیشه آن ، بلندترین طبقات در جهان ، آسانسور با بلندترین طول جابه جایی بلندترین کلاب جهان ، بلندترین رستوران جهان و دومین استخر بلند جهان می باشد.

رستوران اتمسفر در برج خلیفه دبی 

ویو دیدنی از شهر دبی با موسیقی فواره ها بسیار جذاب و هیجان انگیز است. منو و غذای رستوران کیفیت خوبی دارد. نقوش و طراحی های اطراف مخصوصا در کنار پنجره ها بی نظیر است. قطعا به شما پیشنهاد می کنم که در طول روز کنار پنجره بنشینید و از فضا لذت ببرید و سفارش Red Dragon را فراموش نکنید.