آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

کلیسا دوموئو میلان

تاریخ ثبت: 1398/09/19

کلیسای دوموئو میلان (کلیسا جامع میلان) که اولین کلیسای بزرگ ایتالیا محسوب می شود جزء یکی از معماری های شگفت انگیز ایتالیا می باشد.

کلیسا دوموئو میلان

کلیسای میلان که به زبان ایتالیایی دوموئو دی میلانو می باشد عظیم ترین سبک معماری گوتیک می باشد و در مرکز میلان قرار گرفته است. 157 متر طول این کلیسا و 302 متر عرض آن می باشد. 40/000 نفر را در خود جای می دهد و این کلیسا یکی از بزرگترین کلیساهای کاتولیک در جهان است.

در مکان امروزی این کلیسا قبلا کلیسا Basilica بوده است ولی در سال 1575 آتش آن را از بین می برد و چند دهه ی بعد دوموئو در همان ناحیه ساخته می شود. ساخت این کلیسا در 1386 و همزمان با قدرت Gian Galeazzo Visconti شروع شد. ساخت این بنا 5 دهه به طول انجامید در طی این زمان معمارها ، نقاشان و مجسمه سازان زیادی این پروژه را همراهی کردند و در نهایت منجر به ساخت بنای باشکوه با سبک معماری گوتیک شد. این ساختمان با مرمر سفید و صورتی پوشیده شده است. نقاشی های بزرگ دیوارهای این بنا را زینت داده اند . پشت بام این بنا به بزرگی کل ساختمان می باشد. گردشگران می توانند به پشت بام رفته و هم از قدم زدن بر آن لذت ببرند و هم از ویو زیبای میلان و همچنین از مجسمه هایی که بر روی سقف قرار دارند از نزدیک دیدن کنند. 

در این مکان 3400 مجسمه وجود دارد. در نزدیک درب اصلی یک ساعت آفتابی خواهید دید که پرتو نور خروشید از دیوار روبه رو به آن می تابد و این ساعت به طرز شگفتی دقیق است و برای تنظیم ساعت ها سطح شهر از آن استفاده می کنند.

در قسمت محراب یک لامپ قرمز رنگ وجود دارد که گفته می شود محل یکی از میخ هایی است که با آن حضرت عیسی به صلیب کشیده شده است.