آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

آنیت کابیر یا مقبره آتاتورک

تاریخ ثبت: 1398/11/16

آنکارا پایتخت ترکیه می باشد که سالانه گردشگران زیادی از ایران برای تفریح و گردش و یا برای انجام کارهای اداری خود از قبیل گرفتن وقت سفارت ، انگشت نگاری و .... از طریق تور آنکارا به این شهر سفر می کنند. ما به شما توصیه میکنیم به هر دلیل به این شهر سفر کردید چه با تورهای انگشت نگاری آنکارا چه با تورهای نوروزی آنکارا حتما از مقبره آتاتورک دیدن کنید . 

آنیت کابیر یا مقبره آتاتورک آنکارا 

این منطقه 750/000 مترمربع مساحت دارد و به دو قسمت پارک صلح و ساختمان مقبره تقسیم می گردد.

پارک صلح از روی جمله ی نمادین آتاتورک «صلح در خانه ، صلح در جهان» برگرفته شده است و شامل گیاهان و درختان گوناگون از سراسر جهان می باشد. گونه های گیاهی از دانمارک ، افغانستان ، آلمان ، هند ، عراق ، ایتالیا ، ژاپن ، نروژ ، پرتقال ، اسپانیا ، آمریکا ، کانادا ، چین ، استرالیا در این مکان به چشم می خورد . امروزه 48500 درخت و 104 گونه از گیاهان زینتی در این پارک وجود دارد.

آنیت کابیر یا مقبره آتاتورک

ساختمان مقبره

در ابتدای مسیر پیاده روی به سمت آرامگاه جاده ی شیر به چشم می خورد که 262 متر طول آن می باشد و 24 مجسمه ی شیر در اطراف آن قرار دارد که نشانه ی زمان هیتی هاست و به منظور قدرت و صلح در آنجا قرار گرفته اند.

مقبره آتاتورک اولین بنیان گذار و رئیس جمهور ، جمهوری ترکیه که در سن 57 سالگی و در 15 نوامبر 1938 دار فانی را وداع گفت در این مکان وجود دارد.

وقتی شما به آرامگاه می رسید باید کلاه تان را به نشانه ی احترام از سر برداردی . سالن بزرگ با مرمرهای قرمز و موزائیک های ساده نشان دهنده ی فرهنگ آناتولی ، هیتی ، رومی ، سلجوقی و عثمانی منطقه می باشد.در قسمت شرقی حیاط این مکان موزه ی وسایل شخصی و یادبودهای آتاتورک مثل چندین اتومبیل وی و عکس هایی از زندگی آتاتورک را در بازه ی تاریخی بسیار مهم برای ترکیه به نمایش می گذارند.

در سمت راست حیاط اصلی نیز مجسمه ی ژنرال عصمت اینونو، یکی از دوستان نزدیک آتاتورک قرار گرفته است.

آنیت کابیر همه روزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر در تابستان و 4 بعد از ظهر در زمستان پذیرای شماست.