آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

کلیسا جامع تثلیث | گرجستان

تاریخ ثبت: 1398/05/22

کلیسای جامع تثلیث سمبل کشور گرجستان

کلیسای جامع تثلیث جزء یکی از بناهای مذهبی در دنیا می باشد که سالانه گردشگران زیادی برای دیدن از این کلیسا به کشور گرجستان سفر می کنند. با یاسمین سیر همراه باشید تا در رابطه با این مکان دیدنی و مقدس تفلیس بیشتر بدانید :

این کلیسا که به سامبا نیز معروف است در سال 2004 ساخته شده است. سامبا بلندترین کلیسا در گرجستان است که ارتفاع آن به 151 متر می رسد .برای یک مقایسه کلیسا الاوردی که قبل از سامبا بلندترین کلیسا محسوب می شد 50 متر ارتفاع داشته است. این کلیسا با دورنمایی با شکوه ساخته شده است ، گنبدهای طلایی آن از اقسا نقاط تفلیس دیده می شود. این کلیسا مجموعه ای از 9 کلیسا می باشد که 5 تا از آنها در قسمت زیرزمین قرار گرفته است.

تصمیم به ساخت کلیسای تثلیث در سال 1989 گرفته شده است. اما ساخت آن در 23 نوامبر 1995 آغاز شد . اولین مراسم مذهبی در این مکان در 25 دسامبر 2002 برگزار شد ولی اتمام ساخت در سال 2004 بوده است.همچنین مساحت این کلیسا 5000 مترمربع می باشد.

کلیسا جامع تثلیث | گرجستان

این کلیسا با بهره گیری از طراحی های مدرن ساخته شده است و از معماری بناهای قدیمی نیز الهام گرفته شده است.

روبه روی کلیسا با طاق های باشکوه منبت کاری شده منحصر به فردی تزیین شده است. نقاشی های زیبا توسط نقاش آمریکایی Goglizde بر روی دیواره های کلیسا سامبا به چشم می خورد . این بنا دو طبقه ی زیر همکف دارد و در دومین طبقه ی زیرزمین موزه و سالن کنفراسن قرار گرفته است.