آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

مونترال کانادا

تاریخ ثبت: 1398/11/20

نگاهی به شهر مونترال کانادا

شهر مونترال در استان کبک در جنوب شرقی کانادا واقع شده است. مونترال دومین شهر پرجمعیت کانادا و مهم ترین شهر منطقه کبک به شمار می رود. این شهر 3/4 جزیره ی مونترال را شامل می شود.

مونترال شهری است با مستعمرات فرانسه که به قرن 16 ام برمیگردد. شروع سکونت با گروه اعزامی به این شهر آغاز شد ولی خیلی زود به مرکز تجارت جهانی تبدیل شد ، این نقش بعد از پیروزی فرانسه جدید توسط انگلیس در سال 1763 تقویت شد.

موقعیت مونترال باعث شده که در حمل و نقل ، تولیدی و مالی رشد کند. از زمان اتحاد کانادا در سال 1867 مونترال بزرگترین کلان شهر کانادا محسوب می شد تا اینکه شهر تورنتو در سال 1970 از آن سبقت گرفت .

جالب است بدانید :

کانادایی های فرانسوی بیشترین جمعیت مونترال را شامل میشوند ، که باعث شده این شهر دومین شهر فرانسوی زبان بعد از پاریس باشد. 

مونترال کانادا

شهر مونترال هنوز به صورت مسحور کننده با نشاط و شاد باقی مانده است!!

فقط با قدم زدن در خیابان های این شهر مخصوصا در مرکز تاریخی آن که به مونترال قدیم معروف است ، پنجره جدیدی از تاریخ قوی این ناحیه که از حدود قرن 16 تا الان باقی مانده است به چشم می خورد.

در اواخر حدود 11700 سال پیش دریا سنت لورن خشک شد و دره رسوبی سنت لورن حاصل خیزی خود را از دست داد.

مونترال آب و هوای خشکی دارد اما تا حدودی به علت وجود دریاچه گریت بادهای غربی دمای تابستان و زمستان را معتدل می کند. 

گردشگرانی که از شهر مونترال بازدید میکنند بیشتر جذب مرکز شهر مونترال را که شبیه به شمال امریکاست، می شوند . همچنین جشنوراه های شهر مونترال یکی از دلایلی است که گردشگردان زیادی به این دلیل به شهر مونترال سفر می کنند.