آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

یوکان کانادا

تاریخ ثبت: 1398/11/16

یوکان قسمتی از شمال غربی کانادا ، منطقه ای با کوه های استوار و فلات های بلند می باشد.این ناحیه دارای بیابان های زیاد می باشد ، اما تراکم جمعیت در منطقه آشکار و واضح است، اتکای ساکنان به چوب برای سوخت باعث تخریب جنگل ها شده است. به علاوه معادنی که نزدیک به سطح زمین هستند نیز باعث آسیب رساندن به زمین Dawsan شده اند که در غرب یوکان قرار دارد.

یوکان کانادا

یوکان ما بین رشته کوه های غربی آمریکا واقع شده است. احاطه توسط کوه ها در برخی از نواحی جنوب شرقی باعث ایجاد مناظر دیدنی زیبا شده است. بیشتر این ناحیه از طریق رودخانه یوکان آبیاری میگردد. از دیگر رودخانه های مهم این منطقه میتوان به لیارد (liard) در جنوب شرقی و پیل(peel) در شمال شرقی که هر دو آنها از رود مکنزی انشعاب گرفته اند و به اقیانوس آرکتیک ریخته می شوند ، اشاره کرد.

تابستان در یوکان بسیار کوتاه میباشد اما روزهای بلندی دارد. دما در این منطقه متغیر است و در تابستان گاهی به35+ درجه سانتی گرداد و در زمستان تا حدود 50- درجه سانتی گراد میرسد.

حدود 2/3 از جمعیت کل یوکان در white herse زندگی میکنند که مرکز شهر این سرزمین محسوب می گردد.

دولت این منطقه با ساخت جاده و کارخانه های تولید انرژی باعث رونق این مکان شده اند. برخی از مردم هنوز به ماهیگیری ادامه می دهند . درآمد در این منطقه برای اکثر شغل ها بالا می باشد و همچنین به علت فاصله دور برای حمل و نقل و جابه جا کردن کالا نیز هزینه زیادی برای زندگی نیاز دارند.

یوکان کانادا

گونه های گیاهی و جانوری موجود در یوکان کانادا

گیاهان در این منطقه نامتراکم است و به علت آب و هوای خشک و سرد و خاک ضعیف این ناحیه می باشد. تعداد کمی درخت در شمال غربی و شمال یوکان قرار دارد . گیاهان آبزی در رودخانه ها و مناطق مرطوب رشد میکنند ، مانند ارکیده.این ناحیه دارای گونه ی پستانداران مانند خرس گریزلی و گوسفند می باشد و همچنین گونه های ماهی های مختلفی نیز می باشد.