آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

قلعه آنکارا Ankara Castle

تاریخ ثبت: 1398/11/16

گردشگران زیادی سالانه به دلیل وجود سفارت خانه های مختلف ، ساختمان های اداری و .... در شهر آنکارا تور آنکارا را انتخاب می کنند ولی دیدن آثار تاریخی این شهر نیز خالی از لطف نمی باشد ، یکی از این آثار تاریخی قلعه آنکار می باشد که امروزه کنسرت ها ، فستیوال ها و جشنوراه های مختلفی در این مکان برگزار می شود. با یاسمین سیر همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با قلعه آنکارا در اختیار شما قرار دهیم.

قلعه آنکارا یکی از قدیمی ترین مناطق ترکیه به شمار می رود که قدمت آن به زمان رومی ها ، سلجوقی ها و عثمانی برمیگردد. این قلعه در ارتفاعات قرار دارد و منظره ی جذابی از شهر را به نمایش می گذارد.
گرچه که سازنده ی این بنا به صورت دقیق مشخص نیست ، اما بعضی از مردم عقیده دارند که هیتی ها (امپراطور باستانی) که پادگان ارتشی داشت، سازنده ی این بنا می باشد. اما باستان شناسان معتقد هستند که این بنا بیشتر به زمان رومی ها و سلجوقی ها برمیگردد.

این قلعه دربالای بلندی و قله ساخته شده که منظره ای رو به سقف های قرمز کاشی کاری شده تاریخی آنکارا دارد.
مساحت این بنا 43 کیلومتر مربع می باشد و دیواره هایی با ارتفاع 11-14 متر و همچنین 42 برج دارا می باشد. بلندترین قسمت این قلعه آکاله(AKKLE) نام دارد ، که در قسمت جنوب شرقی این قلعه جای دارد . در یکی از دو قلعه ی ورودی مزار امپراطور ایلخانان (امپراطور بخشی از جنوب غربی مغول ) قرار دارد.
گرچه که دیواره های بیرونی قلعه در طول این مدت صدمه دیده اند ، اما خود قلعه سالم باقی مانده است. در طی تاخت و تاز قرون 8 و 9 بناهای باقی مانده رومی در شهر با بلوک های مرمر و پایه های قوی نوسازی و بازساخت شدند. که این مواد در ساخت این قلعه مورد استفاده قرار گرفته بودند.
در واقع این قلعه تاخت و تازها و هجوم های زیادی را به خود دیده و متحمل مرمت ها و بازسازی های زیادی شده است اما قلعه تاکنون پابرجا مانده است.

در قرن 7 ام ، بازسازی جدیدی توسط رومی ها انجام شد و قسطنطنیه یک دیواره بیرونی جدید برای قلعه ساخت. در 1073 ، مسئولیت این قلعه با امپراطوری سلجوقی بود و در زمان عثمانی در سال 1832 پسر ابراهیم پاشا این قلعه را تعمیر کرد.
امروزه ، این قلعه ترکیبی از مناطق مختلف تاریخی شده است خانه های قدیمی آنکارا که در قسمت بیرونی دیواره قلعه می باشد زیبایی دو چندانی به این بنا بخشیده اند. این قلعه به خوبی همجواری آنکاری قدیم و جدید را به نمایش می گذارد و مکان بسیار مناسبی برای دیدن غروب آفتاب و شهر می باشد.
با تورهای نوروزی آنکارا از این قلعه باستانی دیدن فرمایید.