آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

موزه باستان شناسی آنتالیا

تاریخ ثبت: 1398/05/02

سالانه گردشگران زیادی به دلیل  جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر آنتالیا با تهیه تور آنتالیا ازاین شهر دیدن می کنند .یکی از اماکن دیدنی و تاریخی شهر انتالیا که سالانه بیش از سی هزار بازدید کننده دارد موزه باستان شناسی آنتالیا می باشد.

اگر به دیدن اماکن تاریخی و موزه های باستانی علاقه مند هستید به شما توصیه می کنیم در سفر به شهر آنتالیا حتما از موزه باستان شناسی آنتالیا دیدن کنید با یاسمین سیر همراه شوید تا اطلاعاتی در رابطه با این موزه در اختیار شما همراهان گرامی قرار دهیم. 

                                                                                         موزه باستان شناسی آنتالیا

تاریخچه موزه

اولین موزه در آنتالیا در سال 1919 دقیقا بعد از جنگ جهانی اول بنیان گذاری شده است. سلیمان فریک که بسیاری از قطعات باستانی از غارت حفظ کرده بود ، تصمیم گرفت که یک نمایشگاه برگزار کند.

ابتدا این مجموعه در مسجد یولی مناره به نمایش گذاشته می شد. در سال 1972 یک ساختمان جدید در قسمت شرقی شهر ساخته شد و این مجموعه به آنجا منتقل شد. 

مجموعه و سالن ها 

 مساحت ساختمان موزه باستان شناسی در آنتالیا 30/000 متر مربع است. این موضوع دارای چندین سالن بزرگ است که آثار در آن به نمایش گذاشته می شود.

اشیایی که در این موزه وجود دارد نشان دهنده ی هزاران سال فعالیت بشری در آنتالیا می باشد.

سالن تاریخی طبیعت :

یک بخش کوچکی از موزه مخصوص فسیل و استخوان های حیوانات در دوره های مختلف می باشد.جالب ترین آثار در این قسمت : صدف یک حلزون بزرگ ، فسیل سرپایان منقرض شده ، صدف تک سلولی ها می باشند.

سالن ما قبل تاریخ:

این سالن شامل آثار عصر حجر است. ابزارآلات سنگی و استخوانی در آن به نمایش گذاشته شده و فرآیند تولید آن ها نیز مشخص شده است.

سالن های سرامیکی :

این سالن ها اشیا مرتبط با قرن 14 و 15 قبل از میلاد مسیح را در خود جای داده است.

سالن موزائیک:

در مرکز این سالن موزائیک باستانی که در منطقه لیکیه در زمان سلوکیان قرار دارد.

سالن خدایان و امپراطورها:

این دو سالن یکی از بهترین قسمت های موزه است که همواره مورد توجه بازدیدکنندگان می باشد . در وسط این سالن مجسمه ای از حفار perge قرار دارد.

سالن سکه ها:

این سالن سکه ها از زمان باستان تا قرون وسطی و دوره ی مدرن به نمایش گذاشته . یکی از آثار این بخش، گنجینه ای اآسپندوس که شامل 206 استاتر به جنس نقره (سکه یونانی قدیمی)  می باشد.

باغ موزه:

در باغچه ی موزه آثار سنگی زمان رومی به چشم می خورد که به علت اندازه آنها در سالن ها جای نمی گرفتند. 

سالن شمایل و تندیس ها:

در این سالن شمایل و تندیس های مربوط به قرون 18 تا 19 جمع آوری شده است. این تندیس ها شاهدی بر حضور یونانیان در منطقه آنتالیا هستند. این تندیس ها شامل شمایل حضرت مسیح و مریم نیز می باشند.

سالن تابوت ها :

تابوت هایی از آناتولی و تابوت های قسمت آسیایی در این بخش به چشم می خورد. 

سالن مربوط به دوره عثمانی ترکیه:

فرش ، لباس های سنتی ، وسایل جنگی ، دست نوشته، شمعدان ها ، یک کلکسیون از قاشق های چوبی و همچنین وسایل نقلیه که با اسب مورد استفاده قرار می گرفتند ، در معرض دید قرار گرفته است.