آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

روستای کرازلی (Kirazali)

تاریخ ثبت: 1398/04/26

در سفرتان با تور کوش آداسی اگر می خواهید به جایی دنج و آرام سفر کنید در این مقاله با یاسمین سیر همراه باشید تا با هم سری به روستای کرازلی بزنیم . این روستا مردمانی خونگرم و مهمان نواز با طبیعتی بی نظیر دارد و در اکثر روزهای سال میزبان صدها توریست می باشد.

به شما توصیه میکنیم اگر روز شنبه به این منطقه آمدید حتما به شنبه بازار کرازلی سر بزنید .این بازار را خود اهالی روستا برپا کرده اند و اکثر مردم مهمان نواز این روستا بدون منت و دریافت مزدی گردشگران را به  خانه هایشان دعوت می کنند و از آنها پذیرایی می کنند.

تاریخچه کوتاهی از روستای کرازلی

سکونت در این منطقه از سال 1427 به وجود آمده ، زمانی که سه خانواده برای چوپانی مهاجرت کردند . منطقه ای سرسبز و پرآب کشف کردند و چمنزارهای مناسب و ایده آل برای گوسفندان خود پیدا کردند . 

بعد از مدتی زمین های اطراف روستا گسترش پیدا کرد ، این زمین های کشاورزی با حاصل خیزی باورنکردنی و آب و هوای مناسب برای رویش انواع درخت های میوه موقعیت خوبی ایجاد کردند. 

امروزه انواع درخت های میوه مانند گیلاس ، آلبالو ، آلو ، زردآلو ، انجیر ،زیتون ، انار ، به ، گردو ، کاج و انگور این روستا را احاطه کرده اند.

به علت اندازه و تعداد زیاد درختان گیلاس و آلبالو در این منطقه نام این روستا به کرازلی تغییر پیدا کرد که به زبان ترکی به معنای سرزمین گیلاس می باشد.

کرازلی از سال 1975 سالانه فستیوال گیلاس برگزار می کند ،که شلوغ ترین زمان در فستیوال سالانه ، ژوئن است که شما میتوانید با دیدن رقص های سنتی و صنایع دستی محلی و میوه ها و سبزیجات ارگانیک لذت ببرید . این فستیوال باعث پیشرفت این روستا در محصولات جانبی از قبیل شربت آلبالو شده است .

کرازلی فقط 10 کیلومتر تا مرکز کوش آداسی فاصله دارد. بی شک از دیدن این منطقه ی زیبا و آرام لذت خواهید برد.
در این منطقه رستوران های سنتی ، غذاهای روستایی و ارگانیک و کافه بارهای زیادی وجود دارد که می توانید از غذاهای خانگی آن ها با قیمت فوق العاده ارزان  لذت ببرید.